żłobek gw

i

Autor: Fragles Żłobek miejski przy ul. Obotryckiej.

Gorzowskie żłobki OBLEGANE. Ilu miejsc zabraknie dla maluchów? [AUDIO]

2020-05-14 6:30

Kilkaset najmłodszych gorzowian nie dostanie się do miejskich placówek. Tak dzieje się co roku. Przez epidemię koronawirusa terminy na złożenie dokumentów są wydłużone. Jak przebiegła rekrutacja?

Gorzowscy urzędnicy zakończyli elektroniczny nabór do czterech miejskich placówek. Rodzice złożyli sporą liczbę wniosków, bo aż 603. Niestety w żłobkach czeka tylko około 240 miejsc. To i tak więcej niż w ubiegłym roku.

O szczegółach rekrutacji do żłobków mówi Eliza Rudnicka, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM:

Chodzi na przykład o Kartę Mieszkańca czy Kartę Dużej Rodziny. Wydanie tych dokumentów, przez epidemię koronawirusa, wydłużyło się. Tym samym rodzice na dostarczenie oryginałów mają więcej czasu, bo do końca czerwca. Co mają zrobić rodzice, których dzieci się nie dostaną?

- Robimy co jest możliwe, adoptujemy miejsca w istniejących placówkach. Wiemy, że ta liczba jest niewystarczająca, ale w jednym roku nie da się tego uzupełnić. Skorzystać można z prywatnych żłobków, które dostają miejskie dotacje - wyjaśnia dyrektor Rudnicka. 

Do końca czerwca rodzice dostarczą potrzebne dokumenty,a w lipcu zaplanowano wywieszenie list dzieci przyjętych do żłobków.