3. Szymon Woźniak

i

Autor: Miłosz Staszczyk - Miły z Obiektywem

SPORT

Gorzowski żużlowiec z poważnym urazem. "Ortopeda nie wierzył, że z tym jeździłem" pisze

2023-09-03 12:38

Jeden z zawodników Stali Gorzów umieścił na swoim profilu w social mediach niepokojący wpis. Szymon Woźniak, bo o niego chodzi, ma potężnego krwiaka w głębokiej części mięśnia lewego uda. To powinno oznaczać przerwę od zawodów jednak żużlowiec nie zamierza zwalniać tempa. Już zapowiada dalsze ściganie.

Wszystko na skutek groźnie wyglądającego upadku, którego Szymon Woźniak doznał w trakcie pierwszego ćwierćfinałowego meczu PGE Ekstraligi, w którym to ebut.pl Stal Gorzów zmierzyła się na własnym stadionie z Tauron Włókniarzem Częstochowa. To właśnie wtedy, w dziewiątym biegu, Woźniak z impetem wpadł w bandę i mimo, że wstał o własnych siłach to nie obyło się bez obrażeń.

Szymon Woźniak jest już po badaniach. Żużlowiec ma potężnego krwiaka!

Po upadku zawodnik żółto-niebieskich nie od razu zgłosił się do lekarza w celu wykonania szczegółowej diagnostyki. Zrobił to dopiero po niedzielnym meczu w Częstochowie, pechowo przegranym przez gorzowian.

Niestety, okazało się, że na lewym udzie Woźniak ma ogromnego krwiaka w głębokiej części mięśnia.

Doktor od razu ściągnął mi stamtąd ponad 40ml krwi i jeszcze sporo zostało, ale więcej już nie chciał odciągać" informuje zawodnik.

Właśnie z takim krwiakiem Woźniak startował w niedzielnych zawodach w Częstochowie (20.08), gdzie zgarnął siedem punktów. Jak widać, żużlowiec nie odpuszcza i mimo bólu będzie jeździł dalej.

Fani dumni z Woźniaka. "Jesteś prawdziwym twardzielem" piszą

W odpowiedzi na post Woźniaka pojawił się szereg pozytywnych komentarzy. Fani są pełni podziwu dla wytrwałości i determinacji młodego zawodnika.

Stalowy charakter i stalowa wytrzymałość, powodzenia"

"Szymek ... Miazga ... Dziękujemy Ci za cały sezon... GP24 czka na takich jak Ty... Pozdro"

Takie i inne opinie można przeczytać Facebookowym profilu Szymon Woźniak Racing.

Przypomnijmy: ebut.pl Stal Gorzów zakończyła już tegoroczne zmagania w ramach PGE Ekstraligi. Woźniak weźmie jeszcze udział w ściganiu w Szwecji, a później, jak zapowiada, zajmie się rehabilitacją i powrotem do zdrowia.

Zawodnicy, którzy kiedyś jeździli w Stali Gorzów. Znacie ich?

Jak dobrze znasz historię Stali Gorzów?

Pytanie 1 z 17
W którym roku założono klub Stal Gorzów?
Galeria z meczu ebut.pl Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno
Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie