gorzów kardiochirurgia wznowienie 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Specjaliści znów będą operować.

Szpital

Gorzowska kardiochirurgia wznawia pracę

2023-08-23 15:36

Wpis z filmikiem pojawił się w środowy poranek [23.08] na facebooku Roberta Surowca, wiceprezesa szpitala. Od marca lekarze przeprowadzili 51 operacji ratujących życie. 15 lipca oddział zawieszono z powodu braku pieniędzy z NFZ. Upłynął ponad miesiąc i oddział wraca do działania.

Na filmiku doktor Szymon Waligórski mówi - "ratowaliśmy życie w skrajnych przypadkach i nadal będziemy". Do szpitala trafiali pacjenci z zaawansowanymi wadami aortalnymi - tylko dlatego, że wcześniej nikt się nimi nie zajął. Mimo, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie wypłacił szpitalowi pieniędzy- nie będzie on czekał.

Misja gorzowskiej lecznicy, czytamy na facebooku, która podejmowana jest każdego dnia, jest najważniejsza - to pacjenci, którym ratowane jest życie. Personel medyczny to ścisła krajowa czołówka. Do tego nowoczesny sprzęt- pompa płuco-serce czy świetna aparatura do znieczulania.

gorzów kardiochirurgia wznowienie

i

Autor: facebook.com/Robert Surowiec Screen z facebook'a wiceprezesa Roberta Surowca.

Pacjenci z północy regionu lubuskiego na kardiochirurgię muszą jeździć do Nowej Soli lub poza województwo do Szczecina czy Poznania. Gorzowski szpital złożył kilkanaście wniosków do NFZ-tu, ale podobno brakowało jakiś dokumentów, by się rozliczyć. Chodzi o 3 miliony złotych. Procedura jest w toku. Czekamy na decyzje.

Policjant uratowal kota na "wiślance"

Quiz. Czy potrafisz czytać ludzkie emocje?

Pytanie 1 z 8
Kiedy ktoś mówi Ci: "zostaw mnie w spokoju", to co robisz?