INWESTYCJE

Parkingi, plac wypoczynkowy i tężnia solna powstaną przy gorzowskim szpitalu! Jest wizualizacja

2023-08-22 15:39

Gorzowski szpital planuje kolejną już inwestycję, dzięki której zarówno pacjentom jak i odwiedzającym ma być przyjemniej i wygodniej. Lecznica otrzymała prawie 40 milionów rządowego dofinansowania co pozwoli na utworzenie dwóch placów wypoczynkowo-edukacyjnych oraz stworzenie wielu dodatkowych miejsc parkingowych.

Otoczenie szpitala zmieni się nie do poznania! Dotyczy to zarówno kompleksu przy ulicy Dekerta jak i przy ulicy Walczaka. Lecznica otrzymała bowiem dofinansowanie w wysokości około 39 milionów złotych z programu Polski Ład, na realizację projektu związanego z przebudową wewnętrznego systemu komunikacyjnego oraz zmodernizowaniem spalarni.

Kilkaset dodatkowych miejsc parkingowych przy szpitalu w Gorzowie

Realizacja projektu dla mieszkańców oznacza przede wszystkim to, że przy szpitalu pojawi się kilkaset dodatkowych miejsc do parkowania. To ważne, bo w tej chwili wiele osób ma problem z zostawieniem auta i musi korzystać z pobliskich osiedlowych parkingów lub placów.

W sumie przy Dekerta powstanie aż 700 nowych miejsc postojowych (wygodny parking znajdzie się m.in. koło nowej siedziby poradni). Natomiast przy ul. Walczaka takich miejsc będzie prawie 400.

Dodatkowo, przy Dekerta wybudowane zostaną nowe drogi i chodniki, a przy nich punkty ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Nie zabraknie też ledowego oświetlenia, wiat dla rowerów i elementów małej architektury.

Tężnia solna i plac wypoczynkowy przy szpitalu. Co się tam znajdzie?

Jednym z elementów inwestycji jest utworzenie placów, z których będą mogli korzystać pacjenci szpitala oraz ich goście. Znajdą się tam atrakcje dla najmłodszych jak i miejsca wypoczynku dla dorosłych.

Przy szpitalu przy ul. Dekerta powstanie plac wypoczynkowo-sensoryczny, gdzie znajdzie się część rekreacyjna, miejsce edukacyjnych zabaw oraz... tężnia solna! To swego rodzaju duże inhalatorium ma korzystne działanie na układ nerwowy i układ gruczołów dokrewnych, a także wpływa na wzmocnienie odporności. Przebywanie w tężniach solnych zalecane jest osobom z problemami skórnymi, w leczeniu tarczycy i nadciśnienia tętniczego krwi.

Z kolei przy kompleksie przy ulicy Walczaka powstanie plac rekreacyjno-rehabilitacyjny, tym razem bez tężni.

Umowa podpisana. Kiedy inwestycja będzie gotowa?

Zarząd lecznicy podpisał już umowę z firmą, która zajmie się wszystkimi robotami. Przedsiębiorstwo Budomex ma 18 miesięcy na wykonanie zadania.

Wizualizacja. Sprawdź jak będzie wyglądał nowy plac przy gorzowskim szpitalu

Sonda
Jak oceniasz gorzowski szpital?
Tężnia nad Zalewem Nowohuckim już otwarta