Gorzów: magistrat

i

Autor: SG Gorzowski magistrat.

Rynek pracy

Gorzowscy urzędnicy domagają się podwyżek. Co na to prezydent?

2023-12-13 16:00

Negocjacje na temat podniesienia płac w gorzowskim urzędzie miasta trwają od miesięcy. Związkowcy zarzucają prezydentowi miasta, że nie chce się z nimi spotkać, a do rozmów kieruje sekretarza. Prezydent Jacek Wójcicki wierzy w porozumienie, ale jak podkreśla, dopóki nie będzie uchwalony budżet na 2024 rok, nie może składać żadnych deklaracji.

O podwyżkach po przyjęciu budżetu miasta. Prezydent Gorzowa nie che deklarować czy będą podwyżki w urzędzie miasta i w jakiej wysokości. Zasłania się tym, że nie ma jeszcze przyjętego budżetu na rok przyszły.

Jakiej podwyżki oczekują związki zawodowe działające w gorzowskim magistracie?

Przypomnijmy: związki zawodowe działające w gorzowskim magistracie oczekują podwyżki na poziomie tysiąca złotych brutto. Czy to realne?

O tysiącu złotych nie możemy mówić tylko w odniesieniu do urzędu. Na urząd składają się także nasze jednostki. Mówimy o liczbie dwóch tysiącach pracowników. Ta kwota oznaczałaby ponad 30 mln zł , które musielibyśmy znaleźć w budżecie - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Prezydent liczy, że uda się znaleźć kompromisowe rozwiązanie. Związkowcy działający w gorzowskim urzędzie miasta o podwyżkach rozmawiają od kilku miesięcy z sekretarzem miasta. Zarzucają prezydentowi, że nie chce w tych negocjacjach uczestniczyć. Jacek Wójcicki zapowiada, że 15 stycznia przedstawi konkrety dotyczące podwyżek płac w magistracie.

QUIZ. Kultowe polskie seriale. Dopasuj bohatera do tytułu. Tylko dla prawdziwych fanów

Pytanie 1 z 15
Sąsiadem Ferdka Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich" był m.in. pan Boczek. Jak miał na imię?