gorzów szpital rehabili 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Pan Marek przed chorobą mógł zrobić sto pompek.

Gorzowscy rehabilitanci pomagają ozdrowieńcom po covidzie [FOTO]

2021-07-28 17:10

Leczenie długofalowych skutków choroby odbywa się w ramach specjalnego programu realizowanego wspólnie z Narodowy Funduszem Zdrowia. Nie wszyscy mogą dojść sami do takiej sprawności jaką mieli przed koronawirusem.

Pacjenci ćwiczą pod okiem fachowców trzy razy w tygodniu przez nieco ponad miesiąc (5 tygodni). Na początek 15 minutowe sesje, które wraz z poprawą kondycji są wydłużane nawet do 40 minut. Do ćwiczeń wykorzystywane są specjalne rowery, tzw. cykloergometry. Pacjent jest podłączony do urządzenia, które monitoruje tętno i ciśnienie.

gorzów szpital rehabili 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Pani Zofia ciężko przeszła koronawirusa.

Część ozdrowieńców musi mieć ćwiczenia kardiologiczne, inni pulmonologiczne, a kolejni usprawniające i wzmacniające mięśnie, które zanikły podczas choroby. Po takiej serii, która odbywa się w szpitalu, pacjenci wychodzą na zewnątrz na spacery Nordic Walking. Zwiększają one wydolność organizmu.

By skorzystać z programu- ozdrowieńcy muszą mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Wtedy powinni się zgłosić się do działu rehabilitacji przy ul. Dekerta. Dalej specjaliści poddadzą ich testom, dzięki którym określą ich stan zdrowia i rodzaj ćwiczeń.

200 dni walczył z COVIDEM
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?