PSI vs Gernika

Autor: coola

Gorzowianki grają dalej w EuroCup. Cieszy awans i i styl

2023-01-12 7:22

Świetny mecz , dużo emocji i awans do kolejnej rundy europejskich pucharów.​ InvestInTheWest Enea Gorzów w rewanżowym meczu 1/16 EuroCup pokonała hiszpański Lointek Gernika Bizkaia 68 do 57.

Łatwo jednak nie było bo hiszpanki zaczęły mocno i prowadziły po 5 minutach 11 do 5. Akademiczki jeszcze przed przerwa odrobiły straty i na przerwę schodziły prowadząc 34 do 26. Trzecią kwartę też wygrały gorzowianki 18 do 15 i wydawało się, że już spokojnie dowiozą zwycięstwo do końca. Tymczasem Hiszpanki zaczęły odrabiać straty i traciły już tylko trzy punkty w dwumeczu a w gorzowskiej ekipie zrobiło się nerwowo.

- Na własną prośbę zrobiliśmy sobie nerwowa końcówkę bo zaczęliśmy grać nie tak jak powinniśmy, byliśmy zbyt nerwowi w tym co robimy. Ale może to i lepiej bo przynajmniej do końca były w tym meczu emocje - powiedział po spotkaniu Dariusza Maciejewski, trener gorzowianek.

Końcówka meczu to jednak już popis gorzowianek, które zdobyły 9 punktów z rzędu i do końca kontrolowały to spotkanie.

InvestInTheWest Enea Gorzów - Lointek Gernika Bizkaia 68:57 (17:15, 17:11, 18:15, 16:16)

Smith 16 (10zb), Wadoux 14, Allen 11 (9as), Horvat 10, Senyurek 9 (5zb), Keller 6 (6zb), Matkowska 2, Bazan 0

Najwięcej dla Lointek Gernika Bizkaia - Williams 12, Spreafico 11 i Ygueravide 8

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Czy przez to państwo przechodzi równik? 50 proc. szans w każdym pytaniu