gorzów tel oszust

i

Autor: materiały Lubuska Policja Seniorzy dają się wciągać oszustom w rozmowę.

Gorzowianka chciała pomóc "fałszywej córce" i STRACIŁA oszczędności

2020-08-26 16:15

Przestępcy znów uaktywnili się w Gorzowie. Podjęli kilka prób, z których jedna niestety się powiodła. 74-latka "oddała" obcym 110 tysięcy złotych! Mundurowi apelują o zachowanie rozsądku i weryfikowanie telefonicznych historii.

Naciskom oszustów uległa gorzowska seniorka, która uwierzyła w historię problemów rzekomej córki. Niestety nie odzyska już oszczędności życia. Oszustwo miało miejsce we wtorek (25.08).

Kobieta odebrała telefon od nieznajomego. Usłyszała, że bliska jej osoba ma kłopoty, by z nich mogła wyjść potrzebna jest dość spora kwota pieniędzy. 74-latka przystała na propozycję przestępcy. Kolejnym krokiem było przekazanie 110 tysięcy złotych. Odebrał je kurier, bo nikt z rodziny nie mógł tego zrobić z powodu koronawirusa.

Po jakimś czasie od zdarzenia gorzowianka doszła do wniosku, że została oszukana. Sprawę zgłosiła mundurowym. To nie pierwszy przypadek w ostatnich dniach w Gorzowie. Nie wszyscy dają się zmanipulować, jednak przestępcy "dorobili się" prawie ćwierć miliona złotych!

Pirat drogowy na A2

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?