gorzów wośp 31 finał 1

i

Autor: Łukasz Kulczyńsk/gorzow.pl Gorzowianie chętnie licytowali i wrzucali pieniądze do puszek.

Gorzowianie pobili rekord! Ile zebrano podczas WOŚP?

2023-01-31 12:25

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powoli przechodzi do historii. Sztaby podsumowały swoje "zbiory". Gorzowianie kolejny raz nie zawiedli i pokazali ogromne serce. Kwota jeszcze się zwiększy, bo w internecie trwają licytacje.

Wyniki totalnie zaskoczył gorzowskich organizatorów. Udało się zebrać ponad 350 tysięcy złotych!. To jeszcze nie koniec, bo nadal można licytować online. Gorzowianie mieli otwarte serca i portfele. Około 220 wolontariuszy zebrało na gorzowskich ulicach prawie 314 tysięcy złotych. W tym 8 tysięcy, przypomnijmy, z licytacji fotela na nowobudowanej hali sportowej.

Z e-Skarbonek czyli wirtualnych puszek wpłynęło 20 544 złote. Przejażdżka z żużlowcem Andersem Thomsenem poszła za 3150 złotych. Z kolei na imprezie zamkniętej w SP nr 20 - uczniowie i harcerze zebrali 13,5 tysiąca złotych.

gorzów wośp 31 finał 2

i

Autor: facebook.com/WOŚP.Gorzów Marta Ciećwierz, szefa sztabu klubu "U szefa" wśród kopert z datkami.

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, bo przecież czasy są ciężkie - inflacja i podwyżki cen, a jednak gorzowianie pokazali na co ich stać, to jest niesamowite, bardzo się cieszymy - na gorąco podsumowała Marta Ciećwierz, szefowa sztabu klubu "U szefa" w Gorzowie.

Na scenie przy katedrze, przypomnijmy, zagrały rockowe kapele - Podróbka i Blackend oraz młodzi artyści i muzycy.  W tym roku datki zbierane były na walkę z sepsą. Do szpitali trafi specjalistyczny sprzęt.

Światełko do nieba 2023

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?