Gorzów: ZUS

i

Autor: SG ZUS w Gorzowie.

Gorzów: ZUS po przerwie związanej z pandemią ponownie wysyła do sanatoriów

2020-08-05 13:08

Przez pandemię COVID-19 zdrowotne turnusy zostały zawieszone. Od wtorku (04.08) ZUS wysyła na leczenie do sanatoriów. Warunkiem koniecznym jest negatywny wynik testu na koronawirusa. W Gorzowianie taki test można zrobić w szpitalu.

Znów można podreperować zdrowie w sanatoriach. Jest jeden podstawowy warunek: nie można mieć koronawirusa. Od wtorku (4.08) Zakład Ubezpieczeń Społecznych znów może kierować do sanatoriów pacjentów. Z powodu pandemii ich funkcjonowanie wstrzymano w połowie marca. W pierwszej kolejności z leczenia skorzystają osoby, którym wirus uniemożliwił lub skrócił wcześniej zaplanowany pobyt.

Każdy zainteresowany otrzyma z ZUS-u zawiadomienie - zapewnia Krystyna Michałek z ZUS. - Po otrzymaniu takiego zawiadomienia należy skontaktować się z ośrodkiem i podać swój aktualny nr telefonu. Ośrodek rehabilitacyjny będzie kontaktował się z każdym ubezpieczonym, aby poinformować o wystawionym skierowaniu na test w kierunku koronawirusa i o jego wyniku.

Gorzów: ZUS

i

Autor: SG Po przerwie ZUS kieruje na leczenie do sanatoriów.

Warunkiem przyjęcia do sanatorium jest negatywny wynik testu. Jest on bezpłatny i trzeba go wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu. W Gorzowie taki test można zrobić w szpitalu przy ul. Dekerta. Do sanatorium trzeba zabrać rękawiczki i maseczki.

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?