Gorzów: hala targowa

i

Autor: SG Hala przy ul. Targowej 7.

Gorzów: Znika dach z hali targowej, bo… powstanie tam pasaż handlowo-usługowy

2021-03-31 14:36

Na razie niewiele wiadomo o całym przedsięwzięciu. Inwestorem jest lokalny przedsiębiorca. W zabytkowym obiekcie powstaną sklepy i punkty usługowe. Prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami. Całość ma ruszyć w przyszłym roku.

Nieużywana od 5 lat hala targowa na gorzowskim Zawarciu zostanie zagospodarowana. Powstanie tam pasaż handlowo usługowy. Urzędnicy potwierdzają, że lokalny przedsiębiorca wynajął i remontuje obiekt przy ulicy Targowej 7. Ile sklepów powstanie, jakie - tego inwestor na razie nie chce zdradzić.

Inwestor na chwilę obecna zobligował nas, żeby o tej hali więcej niż to, że są prowadzone prace nie mówić. W tej chwili wolą inwestora jest, żeby zapiąć wszystkie umowy, które prowadzi z potencjalnymi swoimi najemcami - mówi Jacek Gumowski, dyrektor wydziału Obsługi Inwestora i Biznesu.

Gorzów: hala targowa

i

Autor: SG

Obecnie robotnicy zajmują się dachem budynku. Prace odbywają się pod nadzorem konserwatora zabytków. Powinny zakończyć się w tym roku. Przypomnijmy: Hala nr 1 została wybudowana w 1937 roku. Po wojnie odbywała się tam produkcja Zakładów Mechanicznych "Ursus". W 1990 roku przebudowano ją na potrzeby imprez targowych, ale odbywały się tam także imprezy muzyczne m.in. koncert Piotra Rubika. Ze względu na zły stan obiekt od kilku lat był wyłączony z użytku.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: