przedszkole Kłodawa

i

Autor: Fragles Przedszkola, jak te w podgorzowskiej Kłodawie, czekają na maluchy.

Gorzów: Zmiany i nowości? W marcu rekrutacja do przedszkoli [AUDIO]

2020-02-25 19:05

Niestety od kilku lat w Gorzowie brakuje miejsc dla najmłodszych gorzowian. Mimo tego, że powstają dodatkowe punkty opieki, najbardziej narzekają rodzice trzylatków. Ile będzie przeznaczonych dla nich miejsc?

Niestety od kilku lat w Gorzowie brakuje miejsc w przedszkolach. Chętnych jest zawsze więcej. W tegorocznym naborze dla 3-latków, grupy najbardziej obleganej,  przygotowano 750 miejsc. W ubiegłym naborze było ich zdecydowanie więcej, bo około 930. Skąd taka różnica?

Jest kilka przyczyn - wyjaśnia Iowan Sancewicz z Wydziału Edukacji UM Gorzów:

Część miejsc zajmą także 4,5 i 6-latków. Pojawiły się także nowości. W Szkole Podstawowej nr 1 przy Dąbrowskiego powstanie zerówka. Takie oddziały są już w szkołach nr 6, 16 i 20. Od września więcej 4-latków będzie chodzić do przedszkola nr 11.

Są niewielkie zmiany w elektronicznym wypełnianiu wniosków. Żeby do nich dotrzeć trzeba na stronie miasta trzeba wejść przez zakładkę e-urząd, następnie wybrać edukację a potem nabory. Kryteria przyjęć pozostają bez zmian.

W sumie w przedszkolach na gorzowskie dzieci czeka 1150 miejsc. Rekrutacja ruszy 2 marca, a wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie miasta i placówek przedszkolnych.