Cmentarz komunalny w Gorzowie.

i

Autor: Przemek Mazurek Cmentarz komunalny w Gorzowie.

Gorzów: Zarządca cmentarza tłumaczy się z kartek do dłużników [AUDIO]

2021-03-10 15:34

- Przyklejanie kartek na groby to jedyna i najskuteczniejsza metoda na dłużników - uważa Karolina Rzepecka, dyrektor Inneko SPZ, która administruje gorzowskim cmentarzem. Taka forma informowana bliskich zmarłych o braku przedłużenia dzierżawy miejsca pochówku funkcjonuje od dwóch lat.

Pomysł z kartkami przyklejonymi do grobów zaczerpnięto z innych polskich miast. Wcześniej gorzowski zarządca wysyłał listy. Z jakim skutkiem?

- To jednak nie przyniosło zamierzonych efektów - wyjaśnia dyrektor Rzepecka:

Mieszkańcy Gorzowa w większości podchodzą ze zrozumieniem do działań zarządcy cmentarza. - Jest szansa, że ktoś się dowie, że grób jest nieopłacony - mówią w zdecydowanej większości:

Mówi Janusz, gorzowianin:

Zarządca cmentarza uspokaja też wszystkich, że w przypadku braku wniesienia opłaty nie będzie w trybie pilnym usuwał grobów. W pierwszej kolejności likwidowane są stare, zaniedbane groby, których od dawna nikt nie odwiedza.

Przypomnijmy, kilkaset kartek z napisem" grób nieopłacony - przeznaczony do zajęcia pojawiło się w ostatnim czasie na gorzowskim cmentarzu. Dzierżawa grobu na gorzowskim cmentarzu obejmuje dwadzieścia lat. Po tym czasie należy wnieść dodatkową opłatę za jej przedłużenie. Ceny w zależności od rodzaju grobu wahają się między 200, a 700 złotych. Szczegóły na stronie internetowej: cmentarz-gorzow.pl.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
SMOKE UNITY - trening drifterów na lotnisku w Broczynie