gorzów: teatr im. juliusza osterwy

i

Autor: kb

Z Teatrem im. Juliusza Osterwy zintegrują się i stworzą sztukę na Dzień Dziecka

2023-02-15 13:27

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i gorzowski Teatr im. Osterwy działają razem, pomogą lepiej poznać się dzieciom z Polski i Ukrainy. Spotkają się one ze znanymi z gorzowskiej sceny: Cezarym Żołyńskim, Mikołajem Kwiatkowskim, czy Karoliną Miłkowską-Prorok.

Ostatnia z nich zagra główną rolę w spektaklu, który ma być owocem tych warsztatów, czyli "Pchle Szachrajce" Jana Brzechwy. Ta w niecodziennej konwencji będzie przedstawiona na scenie głównej gorzowskiego teatru 1 czerwca. Mówi Magdalena Bożek, teatralny pedagog:

Będzie kolorowo, zabawnie i będzie cyrkowo, ponieważ "Pchła Szachrajka" będzie zrealizowana w konwencji cyrku. No i tak naprawdę dzieci przeniosą tego dnia cyrk do teatru, nie będzie tego dnia obowiązywał dress code teatralny. Tyle tylko na razie mogę zdradzić.

Horror w Teatrze Maska. Premiera "Ballady i Romanse" w Rzeszowie

Cały projekt będzie kosztował 215 tysięcy złotych, wszystko pokryje ROPS. Grupy powstaną w Gorzowie, Słubicach, Dobiegniewie, Sulechowie i Świebodzinie, i będą liczyć od 15 do 25 dzieci. Zajęcia zaczną się już w poniedziałek [20.02] i potrwają do końca maja.

QUIZ. Piosenka czy wiersz? My podajemy fragment, Ty zgadujesz

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. "Ile dałbym, by zapomnieć Cię, Wszystkie chwile te, które są na nie". Co to jest?