Gorzów: spichlerz

i

Autor: SG

Gorzów: Wystawa Waldemara Kućki do zobaczenia w internecie

2020-12-10 14:37

Jak PRL wygląda na fotografiach Waldemara Kućki przekonają się wszyscy, którzy obejrzą najnowszą wystawę przygotowaną przez gorzowskie muzeum. Przez pandemię ekspozycja dostępna będzie on-line. Obok zdjęć zobaczyć będzie można zrekonstruowane wnętrza z epoki i pracownię gorzowskiego artysty.

PRL w obiektywie Kućki. Gorzowskie muzeum przygotowało nową wystawę. Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia, na razie zwiedzić ją będzie można tylko on-line. Na Facebooku i YouTubie muzeum zobaczymy film z wernisażu, kamera oprowadzi nas również po ekspozycji. Trwa właśnie montaż nagranego materiału. Możliwe, że wystawa dostępna będzie już w ten weekend. Jeżeli montaż zajmie więcej czasu, wydarzenie wystartuje w przyszłym tygodniu. A co będziemy mogli zobaczyć? Przede wszystkim zdjęcia Waldemara Kućki, przedstawiające życie w Gorzowie w czasach PRL-u.

Spacerując pomiędzy wielkoformatowymi zdjęciami Waldemara Kućki, wykonanymi właśnie w okresie PRL-u w Gorzowie, w latach 60-tych, 70-tych, będziemy mogli przenieść się także do wnętrz z tamtych lat, a także pracowni artysty - mówi Ewa Pawlak dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta.

Wystawa „PRL oczami Waldemara Kućki” to ostatnie wydarzenie związane z jubileuszem 75-lecia muzeum. Szczegóły znajdziecie na Facebooku gorzowskiego muzeum.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: