gorzów teatr grechuta

i

Autor: materiały teatru Osterwy Gorzów Scena ze spektaklu "Świecie nasz".

"Świecie nasz" w gorzowskim teatrze. Na scenie Grechuta!

2020-12-10 8:44

To będzie premiera online. W czwartkowy wieczór (10.12) w urodziny artysty miłośnicy poezji będą mogli zasiąść przed ekranami laptopów. Kolejny już raz spektakl w Gorzowie reżyseruje znany aktor Artur Barciś.

W przedstawieniu nie ma jakiejś wyraźnej fabuły. Piosenki Grechuty to przede wszystkim piękna poezja. Śpiewał między innymi Gałczyńskiego i Mickiewicza. Dwadzieścia niezapomnianych piosenek, które starsze pokolenie na pewno zna, a młode będzie mogło poznać. 

- 10 grudnia w dniu 75 urodzin Marka Grechuty będziemy świętować. Muzyka na żywo, sześcioosobowy zespół, a na scenie dziesiątka aktorów. Spektakl został nagrany w odpowiedni sposób, żeby go pokazać w internecie - opowiada Jan Tomaszewicz, dyrektor teatru.

Aktorzy pilnie przygotowywali się na próbach. Niestety reakcji widzów nie zobaczą, ale liczą na pozytywny odbiór. Premiera online w czwartek godz. 19 na teatralnym kanale You Tube. Bezpośredni link pojawi się na Facebook’u i stronie internetowej teatru. 

Z kolei w niedzielę (13.12) w rocznicę stanu wojennego do zobaczenia program muzyczny pt. „A mury runą…” oparty na tekstach Brylla, Kaczmarskiego i Osieckiej. Spektakl w sieci o godz. 19.

Teatr Nowy w Olsztynie z niezwykłym projektem świątecznym