gorzów tajwan charytatywnie

i

Autor: UM Gorzów Wielkopolski

Gorzów: Wsparcie dla uchodźców przyszło z...Tajwanu

2022-06-13 13:23

Wsparcie dla uchodźców z nieoczekiwanego kierunku. Aż ośmiuset uciekających przed wojną Ukraińców dostało bony do marketu o wartości 2000 tysięcy złotych na osobę, niezależnie od wieku. Za ogromne wsparcie odpowiada tajwańska organizacja charytatywna - TZU CHI.

Jak dowiedzieliśmy się w gorzowskim magistracie do Gorzowa przyjechała dzięki dobrym relacjom z samorządem Poznania. W rozmowach pośredniczyła poznańska radna - Małgorzata Woźniak. Wiceprezydent Gorzowa, Małgorzata Domagała, widzi w tym wsparciu również plusy dla lokalnego biznesu:

Otwarcie nowego punktu pomocy uchodźcom w Bydgoszczy

Jest to duże wsparcie nie tylko dla uchodźców, dlatego, że robią zakupy i zostawiają środki. Poza tym te pieniądze, które przeznaczyliby na artykuły spożywcze, będą mogli przeznaczyć na inne artykuły, wspierając tym samych nasz gorzowski biznes.

Organizacja TZU CHI została założona przez tajwańską mniszkę. Na dzisiaj ma 10 milionów członków w 47 krajach, na działalność charytatywną przeznacza kilkaset milionów dolarów rocznie. Do Gorzowa wolontariusze przyjechali pod przewodnictwem Jamesa Huanga z oddziału w Paryżu.

Znasz się na kotach? Udowodnij to. Bez kompletu nie pokazuj się swojemu kotu!

Pytanie 1 z 15
Kocieta po urodzeniu: