gorzów azorki 1

i

Autor: facebook.com/azyl.schronisko.azorki

Gorzów: Wrzuć do puszki pieniądz na psiaki. Akcję organizują uczniowie IV LO

2023-01-26 14:16

Licealiści w sobotę pojawią się z puszkami w jednej z gorzowskich galerii handlowych. Datki przekażą gorzowskim Azorkom. Do tej pory zrobili zrzutkę w swojej szkole, założyli też skarbonkę on line.

Gorzowscy licealiści zbierają pieniądze dla schroniska Azorki. Pomóc może każdy. W sobotę (28.01), w galerii Askana czworo uczniów IV ogólniaka chodzić będzie z puszkami. Wrzucając pieniądze pomożecie bezdomnym psom, a także licealistom. Swój projekt "Ciepło dla psiaka 2​" zgłosili do ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii". Mogą zdobyć certyfikaty, które liczą się przy przyjęciach na studia. Młodzi ludzie w swojej szkole zrobili już zbiórkę pieniędzy oraz karmy, koców i smyczy. Prowadzą też zbiórkę online. Łącznie daje to już kilka tysięcy złotych.

Naszym głównym celem jest wsparcie schroniska. Mamy zimę, trudny czas dla zwierząt. Takie miejsca nie mają dużego przypływu gotówki, dlatego staramy się pomóc jak możemy - mówi Milena Milej, uczennica IV LO.

Licealistów z puszkami spotkacie w sobotę, w Askanie, w godz. od 13 do 18. Zajrzyjcie też na Facebooka "Ciepło dla psiaka", jest tam link do internetowej zbiórki.

QUIZ: jak dobrze znasz przysłowia? W tych przysłowiach brakuje nazwy rośliny - wiesz jakiej?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś bardzo łatwego. Wstaw nazwę warzywa do przysłowia: Każdy sobie ...... skrobie.