Gorzów: elektryk

i

Autor: SG Najwięcej wolnych miejsc jest w szkołach branżowych.

Gorzów: Wpadnij jutro do „Elektryka” oddać krew

2021-10-18 16:22

We wtorek, od rana, w gorzowskim Zespole Szkół Elektrycznych odbywać się będzie akcja poboru krwi. Przyjść może każdy, kto jest pełnoletni i zdrowy. Akcja potrwa od godziny 8 do 12.

W gorzowskim "Elektryku" poleje się krew. Ale w szczytnym celu. Działający przy Zespole Szkół Elektrycznych klub krwiodawców organizuje we wtorek (19.10) akcję poboru krwi. Początek o godzinie 8 i potrwa 4 godziny. Na ten czas sala gimnastyczna zamieniona zostanie punkt krwiodawstwa. Przyjść może każdy.

Zachęcamy młodzież nie tylko z naszej szkoły, z innych szkół, ale również mieszkańców Gorzowa, którzy nie muszą tego dnia jechać do punktu krwiodawstwa, mogą przyjść do nas i oddać krew. Również mogą to być osoby pierwszorazowe, nie ma problemu. Procedury są zachowane jak w centrum krwiodawstwa - mówi Ryszard Patalas, opiekun szkolnego klubu honorowych dawców krwi.

krew, oddawanie krwi, krwiodawstwo

i

Autor: Andrzej Zbraniecki

Żeby zostać krwiodawcą trzeba być pełnoletnim i ogólnie zdrowym. Jeżeli zdecydujecie się jutro pójść do "Elektryka" oddać krew, dziś wypijcie minimum 2 litry płynów, a jutro zjedzcie lekkie śniadanie i weźcie ze sobą dowód osobisty.

Którym typem osobowości jesteś?

Pytanie 1 z 8
Opisz swój charakter