Na kolanach włamał się do kościelnej skarbonki pod Gorzowem

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

Gorzów: Włamał się do kościelnej skarbonki i ukradł pieniądze. Wszystko nagrał monitoring!

2023-02-23 12:13

To była kradzież z włamaniem. Podejrzany został szybko schwytany przez gorzowskich kryminalnych. Sprawa jest poważna, ale samo nagranie z kradzieży jest dosyć zabawne. Dlaczego?

Nietypowewłamanie w kościele pod Gorzowem

56-latek na kolanach próbował włamać się do skarbonki z pieniędzmi w kościele w Kłodawie. Wszystko nagrała kamera monitoringu. Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 lutego. Nagranie z kradzieży znajdziecie pod artykułem.

- Mężczyzna wszedł do otwartej świątyni, a w jego zainteresowaniu znalazła sie skarbona na datki. Przez kilka chwil, na kolanach, próbował dostać się do środka. Sytuacja została zarejestrowana przez kamery monitoringu, zainstalowane w kościele. Zapis został zabezpieczony przez policjantów. Wizerunek nie wskazywał jednak na osobę, która mogłaby być policjantom znana z innych przestępstw.

- Dzięki pracy policjantów kryminalnych z II komisariatu Policji podejrzany krótko był anonimowy. Funkcjonariusze szybko ustalili dane mężczyzny. Okazało się, ze jest to mieszkaniec jednej z podgorzowskich miejscowości. 56-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna dotychczas nie był notowany. Podejrzany nie potrafił jednak w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Funkcjonariusze odzyskali 250 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia - czytamy w policyjnym komunikacie

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?