żłobek gorzów

i

Autor: Fragles

Gorzów: Wkrótce rekrutacja do żłobków. Nie obejdzie się bez zmian

2020-04-09 12:58

Zapisy ruszą po świętach w środę (15.04). Tak jak w ubiegłym roku odbywać się będą przez internet. Rodziców, w związku z COVID- 19, czekają nieco zmienione zasady.

Na początek liczby czyli ile miejsc przygotowano dla najmłodszych gorzowian. Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Spraw Społecznych UM- będzie ich około 240. Ilość może się jeszcze zmienić, bo jeszcze spływają do magistratu informacje ilu maluchów pójdzie do przedszkoli.

Na ta chwilę najwięcej miejsc jest w żłobku nr 4- około 65, następnie w trójce- 60, w dwójce- 57, a w placówce nr 1 około 55. Co roku chętnych jest więcej niż pula przeznaczona przez urzędników. 

Zmiany pojawią się wtedy, gdy po zakończeniu elektronicznej rekrutacji trzeba będzie donieść dokumenty.

- Z powodu koronawirusa żłobki, tak jak inne edukacyjne placówki, są zamknięte. Wydłużyliśmy termin dostarczenia oryginałów do 30 czerwca. Jeżeli epidemia potrwa dłużej, prawdopodobnie przesuniemy datę – mówi Eliza Rudnicka, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM.

Zapisy rozpoczną się 15 kwietnia i potrwają do końca miesiąca. Formularze dostępne będą na stronie miasta w zakładce e-urząd. W tegorocznym naborze pojawiło się nowe, dodatkowe kryterium. Zaszczepione dzieci dostaną 40 punktów. Punktowane są także: Karta Mieszkańca, wielodzietność czy niepełnosprawność rodziców czy malucha. Szczegóły na stronie miasta.