Policja

i

Autor: Justyna Świderska Zdjęcie poglądowe

Byli mu znani

Cztery osoby zatrzymane w Gorzowie pod zarzutem pobicia 20-latka. Co im grozi?

2023-03-11 13:50

Policjanci zatrzymali cztery osoby pod zarzutem brutalnego pobicia 20-latka, do którego doszło w Gorzowie Wlkp. Napastnicy nagrali swój atak na telefonie. Film jest jednym z dowodów w sprawie – poinformowała gorzowska policja PAP w sobotę, 11 marca.

Trzech napastnicy pobili 20-letniego mężczyznę, później uciekli

O pobiciu gorzowscy policjanci zostali poinformowani w czwartek, 9 marca, ok. godz. 19. Funkcjonariusze pojechali do pokrzywdzonego 20-latka. Opisał on zdarzenie, do którego miało dojść godzinę wcześniej. 20-latek miał widoczne rozległe obrażenia twarzy. Jak relacjonował, zaatakowało go kilka znanych mu osób. Sytuacja miała mieć miejsce dwukrotnie, w krótkim odstępie czasu. Po pobiciu w okolicach mostu Lubuskiego w Gorzowie, podejrzani uciekli. Jednak funkcjonariuszom udało się ich znaleźć.

Podczas poszukiwań sprawców policjanci na ul. Nadbrzeżnej zauważyli dwie osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Policjanci zatrzymali tam 18- i 21-latka. Krótko potem działania na terenie miasta doprowadziły do zatrzymania kolejnych dwóch osób 16- oraz 18-latka.

Zatrzymani są w wieku 16, 18 i 21 lat. Trzej dorośli usłyszeli zarzut pobicia i zostali w sobotę (11 marca) aresztowani na trzy miesiące. W sprawie zatrzymanego 16-latka sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu go na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich – powiedział dla PAP Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

W sprawie prowadzonej pod nadzorem gorzowskiej prokuratury rejonowej ustalono, że pobicie było zarejestrowane telefonem. Na nagraniu widać, jak pokrzywdzony został brutalnie zaatakowany. Podejrzani uderzali go po całym ciele, był także kopany w głowę. Materiał jest zabezpieczony jako dowód w postępowaniu – dodał Jaroszewicz.

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?