Przepełniony kosz na śmieci

i

Autor: Video Girl/www.publicdomainpictures.net

Gorzów: Więcej za śmieci zapłacimy od kwietnia. Obowiązek segregacji od połowy marca

2020-02-18 14:21

To już pewne, zarząd związku celowego gmin MG6 podjął decyzje co do ​terminu wprowadzenia wyższej opłaty za odbiór odpadów. Pierwotnie nowe stawki miały obowiązywać już od pierwszego marca, opóźnienie ma związek przetargiem na wybór firmy, która będzie wywozić śmieci.

Jeden z uczestników przetargu odwołał się od decyzji MG6. Nowa stawka będzie obowiązywać w Gorzowie oraz w pięciu gminach: Kłodawie, Bogdańcu, Deszcznie, Santoku i Lubiszynie.

-Za osobę w gospodarstwie domowym będziemy płacili 24 złote. Jeżeli ktoś podejmuje się trudu kompostowania nie dostaje pojemnika na bio odpady, wszystko zagospodarowuje we własnym zakresie. Wówczas będzie płacił 5 złotych mniej niż każdy inny mieszkaniec w MG6. Opłata jest za miesiąc więc decyzja jest taka, że ona wchodzi dokładnie od 1 kwietnia- wyjaśnia Katarzyna Szczepańska, prezes Związku Celowego Gmin MG.

Obowiązkowa segregacja ma obowiązywać już w połowie marca. Wszystko zależy od tego kiedy uchwała związku MG6 zostanie opublikowana w dzienniku urzędowym województwa lubuskiego. Kara za brak segregacji wynosi dwukrotność stawki podstawowej.