śmieci na gorzowskich Sadach

i

Autor: MZ Na Sadach udało się zebrać ponad 10 ton śmieci

Gorzów Oj!czysty. Przyłącz się do akcji i zadbaj o porządek w mieście

2020-02-06 17:07

Zachęcamy do wspólnej kampanii "Gorzów Oj!czysty". Chodzi o to by żyło nam się przyjemnie, bez śmieci walających się po ulicach czy zaśmieconych skwerów i parków. ​Do akcji może przyłączyć się każdy chętny. - Nie ma mowy o zrzucaniu winy na urzędników - wyjaśnia Tomasz Rusek, dziennikarz Gazety Lubuskiej, pomysłodawca:

-My nie chcemy wyręczać nikogo. Chcemy powiedzieć: Hej Ty, Nowak, Kowalski, Wojtek, Anka, Piotrek podnieście papier, uporządkujcie ten teren nie dla kogoś, dla siebie samych, dla waszych dzieci. Niech to będzie spontan, niech to będzie zorganizowane, niech to będzie takie jakie Kowalski czy Nowak chce żeby było.

Działania w ramach kampanii Gorzów Oj!Czysty może prowadzić każdy. Jako media liczymy na współpracę szkół, przedszkoli, klubów sportowych, miejskich instytucji a także prywatnych firm i przedsiębiorstw. Choć start kampanii planowany jest na 20 marca to działać można już teraz:

-Wtedy będzie taka akcja topienia Eko-Marzanny, będziemy raczej robić taką Marzannę bez brudzenia rzek. Nie chcecie, nie czekajcie do 20 marca. Bierzcie ekipę z bloku, idźcie posprzątać swój skwer, swój trawnik żeby Gorzów był Oj!Czysty - dodaje Tomasz Rusek

Takich miejsc w mieście nie brakuje

i

Autor: MZ Niestety takie obrazki to częsty widok w miejskiej przestrzeni

W kampanię zaangażował się już urząd miasta oraz gorzowscy działkowcy. Czekamy na kolejnych chętnych, którzy chcą dbać o czystość Gorzowa.