Radioterapia

i

Autor: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie

Gorzów: Więcej konsultacji i zabiegów onkologicznych

2021-01-27 18:35

W minionym roku w gorzowskim szpitalu wykonano o 35 proc. więcej procedur onkologicznych niż w 2019 roku. Największy wzrost zabiegów był na Oddziale Neurochirurgii i w Zakładzie Radioterapii.

Mimo pandemii pacjenci onkologiczni gorzowskiego szpitala mieli więcej świadczeń. Zarząd lecznicy podsumował ubiegły rok. W porównaniu do 2019 roku w ramach pakietu onkologicznego wykonano świadczeń o 35 proc. W 2020 roku przeprowadzono 1745 konsultacji z pacjentami chorymi onkologicznie. Największy wzrost zabiegów był na Oddziale Neurochirurgii, drugi pod tym względem był Zakład Radioterapii. Wzrosty odnotowano również na chirurgii ogólnej i urologii. Najwięcej świadczeń z zakresu onkologii lecznica przeprowadziła w styczniu, a najmniej w sierpniu. W całym 2020 roku szpital w Gorzowie wystawił 1285 kart diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Pakiet onkologiczny wymaga, by pacjentom chorującym na nowotwór zajęło się grono specjalistów. O sposobie leczenia decyduje konsylium, w którego skład wchodzi onkolog, radioterapeuta, chirurg i radiolog. Grupa może być rozszerzona o specjalistów z innych dziedzin.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: