Datki są wciąz przekazywane. Pomoc ciągle potrzebna

i

Autor: Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim Datki są wciąz przekazywane. Pomoc ciągle potrzebna

Gorzów: Wciąż potrzebna pomoc dla pacjentów z Zielonej Góry. Cały czas można przekazywać datki

2020-10-12 17:26

Wciąż potrzebne są artykuły, które trafią do podopiecznych zielonogórskiego DPSu. Ci przebywają w szpitalach w Gorzowie, Torzymiu i Drezdenku. Do tej pory udało się przekazać pierwsze partie datków ale pomoc z zewnątrz jest niezbędna.

Ręczniki papierowe, jednorazowe sztućce​ czy woda z tzw. dzióbkiem. To artykuły, które są wciąż potrzebne podopiecznym zielonogórskiego DPSu, którzy trafili do lubuskich szpitali. Gorzowianie chętnie pomagają. Do akcji przyłączyły się szkoły, przedszkola, firmy, stowarzyszenia i prywatni darczyńcy.

Pensjonariusze jednego z gorzowskich DPS-ów z własnej inicjatywy zbierali pieniądze i zakupili środki higieny osobistej i artykuły pierwszej potrzeby. Z kolei uczniowie I LO uzbierali 2 tysiące złotych, za które kupiono m.in. wodę i maszynki do golenia. Do podarków dołączyli własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.

List do chorych razem z prezentami wysłali także pracownicy gorzowskiego Medyka. Urząd miasta przekazał 800 butelek wysokoenergetycznego i wysokobiałkowego pożywienia. Z kolei gorzowianka Agnieszka po prostu zrobiła zakupy i zamiast do domu zawiozła je do szpitala.

Dary przekazywać mozna także do zamiejscowego wydziału Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie

i

Autor: Zamiejscowy Wydział Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie Dary przekazywać mozna także do Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie

Pomimo dużego odzewu, pomoc cały czas jest potrzebna. Dary można dostarczać bezpośrednio do szpitala lub np. do gorzowskiego Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Mościckiego 6.

Przypomnijmy: do szpitala w Gorzowie trafiło ponad 60 starszych osób z koronawirusem z Domu Kombatanta w Zielonej Górze.

Wielomilionowe inwestycje w lubuskich szpitalach

Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]

Pytanie 1 z 18
Według jednej z legend kot ocalił Mahometa przed:
Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]