Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Piękny wschód słońca w Gorzowie.

Gorzów: Wchód słońca piękny, na horyzoncie kolejne remonty

2021-10-26 7:16

Piękny wschód słońca dzisiaj na gorzowskim niebie mogliśmy zaobserwować. Co poza tym? Kolejne remonty nam się szykują w Gorzowie, a za pasem już Wszystkich Świętych.

Na Trasę Nadwarciańską drogowcy wejdą już w środę, żeby jeszcze przed Wszystkich Świętych sfrezować nawierzchnię. Prace nie będą prowadzone równolegle z Kasprzaka więc może ten tydzień bądź dwa, bo tyle ma potrwać inwestycja przy dobrej pogodzie, jakoś przetrwamy. w ubiegłym tygodniu zaczął się remont ulicy Batalionu Zośka. Ważną informacją jest to, że na pierwszym etapie prac będzie zakaz parkowania po lewej stronie.

Już od piątku zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Chrobrego - Wybickiego - Jagiełły. Ruch z Jagiełły do Wybickiego i w drugą stronę będzie przekierowany na pasy ze świeżo wylaną nawierzchnią. Drogowcy zajmą się teraz tymi, którymi jeździliśmy do tej pory. Chrobrego wciąż nie pojedziemy od Wybickiego do Mostu Staromiejskiego, poza pasem dojazdowym do Pocztowej. Nie skręcimy też w lewo z Jagiełły od Chrobrego w Dąbrowskiego. Będzie trzeba zawracać pod "białym kościółkiem". Będę przypominał.

Drogowcy znów pojawili się na Kombatantów. Prace wykonuje firma Eurovia na 250 metrowym fragmencie od Grota-Roweckiego do Bora-Komorowskiego. Wszystko teoretycznie powinno potrwać do połowy listopada. Największe utrudnienia dla kierowców pojawią się na ostatnim etapie prac, kiedy będzie powstawało rondo na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów.

Pamiętajcie też o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Jak dowiedziałem się w gorzowskim magistracie, cała szerokość jezdni ma być udostępniona na Wszystkich Świętych. Zamknięty jest również fragment Teatralnej pomiędzy Ogrodową a Szpitalną, a wykonawca kończy inwestycję na Okólnej. Na dniach będzie wylana tam nawierzchnia.

ESKA XD #034 - MUZYKA DO TRENINGU, ROLNIK SZUKA ŻONY, MATA, DROGI ŚMIERCI

Pogoda dzisiaj nudno-jesienna. Nie zobaczymy zbyt wiele słońca w Gorzowie, raczej przez większość dnia będą wygrywały chmury. Pojawią się też opady w okolicach 12-13. Temperatury podobne do wczorajszych. Teraz w okolicach pięciu stopni, w ciągu dnia maksymalnie 12 na termometrach w naszym mieście. Ciśnienie nieco poniżej normy, także zalecana kawa od rana. Wieczorem powinno trochę wzrosnąć.

Co tutaj nie pasuje do reszty?

Pytanie 1 z 10
Która figura nie pasuje do pozostałych?