Warta Gorzów

i

Autor: Warta Gorzów/facebook.com W rundzie jesiennej na stadionie przy Olimpijskiej lepsza była Warta

Gorzów: Warta nie zagra ze Stilonem. Sobotnie spotkanie zostało odwołane

2020-02-17 16:37

Na piłkarskie derby Gorzowa poczekamy do maja. Nie dojdzie do skutku planowany na najbliższą sobotę (22.02) sparing gorzowskich czwartoligowców. Na obiektach przy ulicy Żwirowej Warta miała się zmierzyć ze Stilonem. Mecz został jednak odwołany.

Sprawę skomentował w mediach społecznościowych szkoleniowiec Stilonu Kamil Michniewicz. Trener napisał, że dochodziły do niego sygnały, że ten sparing może zostać potraktowany przez rywali niezbyt poważnie. Michniewicz skontaktował się z trenerem Warty i usłyszał, że Warta zamierza w tym spotkaniu wystawić skład złożony z juniorów. Z kolei trener Warty zaznacza, że podczas rozmowy z Michniewiczem poinformował o możliwości rotacji składem z uwagi na wcześniejszy mecz z rezerwami Pogoni Szczecin. Ten zaplanowany jest na najbliższy piątek. Trener Wójcik dodał również, że takie sprawy nie powinny być załatwiane przez media społecznościowe. W związku z tym na piłkarskie derby Gorzowa będziemy musieli poczekać do 9 maja. Wówczas zaplanowano pojedynek Warty i Stilonu w rundzie rewanżowej IV-tej ligi lubuskiej.

W związku z odwołaniem sobotniego meczu Stilon zagra w tygodniu z Ilanką Rzepin i Meprozetem Stare Kurowo. Warta w piątek (21.02) zmierzy się w Szczecinie z rezerwami ekstraklasowej Pogoni.

Dodajmy, że nasi IV-ligowcy ostro rywalizują o awans do III ligi. Liderem rozgrywek jest Warta, która ma 3 punkty przewagi nad Stilonem.

W miniony weekend piłkarze Warty i Stilonu grali w Niemczech. W obu spotkaniach padło aż 17 goli. Z wyjazdu zadowoleni mogą być niebiesko-biali. Stilon wygrał w Seelow z tamtejszą Victorią 7 do 2. Bramki dla gorzowian strzelali Mirosław Taranenko, dwukrotnie Wojtek Kurlapski następnie Kamil Ograbek i Adrian Nowak, który bramkarza gospodarzy także pokonał dwukrotnie. Wynik ustalił Gracjan Wiśniewski. Mniej powodów do radości ma gorzowska Warta. Bordowo-granatowi przegrali z Torgelower FC Greif 2 do 6. Do bramki przeciwnika trafił Dominik Siwiński i Paweł Krauz.