gorzów karinka szpital 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Mama wcześniaka (z lewej), w środku Karinka, a obok dr n. Med. Barbara Michalczyk.

Gorzów: Walka o życie Karinki zakończona sukcesem. Mieściła się w dłoni

2022-11-08 16:27

W gorzowskim wielospecjalistycznym szpitalu dziewczynka spędziła cztery miesiące. W ubiegłym tygodniu maluszek wyszedł do domu. Cieszy się rodzina oraz lekarze, bo były dobre i ciężkie chwile. Karina urodziła się pod koniec czerwca.

Pani Krystyna, mama dziewczynki, była w 28. tygodniu ciąży i przestała odczuwać ruchy dziecka. Trafiła pod opiekę gorzowskich specjalistów, którzy podjęli błyskawiczną decyzję o cesarskim cięciu. Karinka ważyła 560 gram, mieściła się w dłoni.

Obecny świetny stan dziecka to ogromny sukces całego zespołu medyków. Dziewczynka waży teraz ponad 3 kilogramy, ma spory apetyt i dużo energii. Karinka ma za sobą długie tygodnie w inkubatorze na „noworodkowym OIOM-ie”. Przez ten czas rodzice byli u niej codziennie.

gorzów karinka szpital 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Karinka w dobrym stanie opuściła szpital.

Pierwszy raz mama wcześniaka odbyła kurs opieki nad maluszkiem. - Uczę się na przykład, żeby po kolorze skóry rozpoznawać, czy muszę podać dziecku tlen - mówiła pani Krystyna. Dziewczynka, jak wiele wcześniaków, potrzebuje wsparcia oddechowego, dlatego rodzice musieli opanować m.in. obsługę koncentratora tlenu.

Karina jest jednym z wielu wcześniaków, ratowanych na gorzowskiej neonatologii - najmniejsze dziecko ważyło 450 gram. Noworodkowy OIOM jest najlepiej wyposażony w województwie lubuskim.

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!

QUIZ PRL. Kultowe dobranocki w PRL-u. "Pora na dobranoc!"

Pytanie 1 z 10
Piaskowy Dziadek przylatywał do dzieci: