Hulajnogi

i

Autor: Gorzów / Facebook.com

TRANSPORT

Gorzów walczy z problemem porozrzucanych hulajnóg. W mieście powstaną koperty do ich parkowania

2023-06-05 11:33

Chodzi o hulajnogi elektryczne, które może wypożyczyć każdy chętny. Jak informują wladze Gorzowa: z uwagi na poważny problem złego parkowania hulajnóg czy też porzucania ich w różnych częściach miasta, wprowadzone zostaną specjalne koperty określające miejsca, w których mają one zostać zostawione. Czy pomysł się sprawdzi?

Porozrzucane hulajnogi to ogólnopolski problem

Sprawa porozrzucanych hulajnóg dotyczy nie tylko Gorzowa, ale praktycznie każdego miasta w Polsce, które oferuje mieszkańcom elektryczne hulajnogi do wypożyczenia.

Nie da się ukryć, że korzystanie z hulajnóg elektrycznych to duże udogodnienie w kwestii podróżowania po mieście. Sprzęt jest niewielki, więc bez problemu zmieści się np. do autobusu, w przypadku, gdy szykuje się dłuższa podróż. Takie hulajnogi to jednak przede wszystkim wygoda - dzięki nim szybko i bez zbędnego wysiłku dotrzesz do celu. W ten sposób można ominąć korki i sprawnie dojechać w te miejsca, w które nie dojedzie się samochodem (a w przypadku trwających w Gorzowie inwestycji drogowych ten aspekt wydaje się być naprawdę pomocny).

Niestety, jak się okazuje, mieszkańcy wypożyczający hulajnogi często nieprawidłowo je parkują, a do tego zdarzają się przypadki, że sprzęt zostaje po prostu porzucony w różnych punktach miasta. Dlatego urzędnicy postanowili wprowadzić spejalne koperty, na których bedzie można zostawiać jednoślady.

Hulajnogę zostaw w wyznaczonym miejscu

Służby miejskie uzgodniły z operatorami sieci hulajnóg lokalizację kilkunastu miejsc, w których pojawią się koperty.

Będą one usytuowane na terenie miasta i specjalnie oznaczone, aby nie było wątpliwości, że służą do parkowania hulajnóg. Uzgodniono też, że właściciele hulajnóg będą partycypowali w kosztach przygotowania tych miejsc. Operatorzy poprzez swoje aplikacje będą też przekazywali informacje w sprawie miejsc i zasad parkowania - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Już wkrótce gorzowski Wydział Dróg ogłosi przetarg w tej sprawie, a wtedy poznamy dokładne lokalizacje kopert. W ramach tego zadania odnowione ma zostać również oznakowanie poziome w mieście i utrzymanie go w dobrym stanie przez najbliższe lata.

Sonda
Jeździsz hulajnogą?
Gorzów ma swojego Neptuna. Zamiast trójzębu... hulajnoga