Autobus

i

Autor: Jan Wojtanowski / www.um.gorzow.pl

KOMUNIKACJA

Autobusem prosto nad jezioro! Wraca sezonowa linia nad jezioro Nierzym. Kiedy i jak będzie kursować?

2023-06-02 14:29

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, że już od soboty, 3. czerwcauruchomiona zostanie sezonowa linia autobusowa nr 201. Jak co roku będzie ona dowozić mieszkańców z Gorzowa do oddalonego o kilkanaście kilometrów Ośrodka Przywodnego Nierzym. Sprawdź na jakich przystankach będzie się zatrzymywać.

Ruszają autobusy nad jezioro

Linia sezonowa nad jezioro Nierzym to spore udogodnienie dla mieszkańców, którzy nie posiadają swojego samochodu, a chcieliby wypocząć nad jeziorem i powylegiwać się na plaży w otoczeniu przyrody.

MZK jak co roku wychodzi na przeciw tym oczekiwaniom i uruchamia linię nr 201, która w słoneczne dni kursować będzie bezpośrednio nad jezioro Nierzym.

Ważne! Autobusy będą jeździć wyłącznie wtedy, gdy pogoda będzie sprzyjać odpoczynkowi na świeżym powietrzu i wodnym kąpielom. W pochmurne i deszczowe dni autobusy nie wyjadą w trasę, a informacje na temat planowanych kursów będziecie mogli znaleźć na bieżąco na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Przystanki, które obsługiwać będzie linia nr 201. Gdzie zatrzyma się autobus nad jezioro?

Jeśli będzie słonecznie to autobusy nr 201 będą zaczynać swoją trasę na ulicy Londyńskiej. Później pojadą Brukselską (powrót: Helsińską) - Myśliborską – Al. Konstytucji 3 Maja – Ewarysta Estkowskiego - Kosynierów Gdyńskich - Władysława Łokietka – Józefa Wybickiego – Władysława Jagiełły – Franciszka Walczaka – Czereśniową – Józefa Piłsudskiego – Górczyńską – Leopolda Okulickiego – pl. Jana Pawła II – Komisji Edukacji Narodowej – Szarych Szeregów – Franciszka Walczaka – Gorzowską (Różanki) – Strzelecką (Różanki) aż nad Jezioro Nierzym.

Autobusy zatrzymywać się będą na każdym przystanku na tej trasie. Powrót przewidziany jest tą samą drogą.

Do końca roku szkolnego, czyli 23 czerwca linia nr 201 będzie kursować w pogodne soboty, niedziele i święta, a od 24 czerwca br. we wszystkie pogodne dni tygodnia.

Ceny biletów wynoszą odpowiednio: 6 zł za bilet normalny i 3 zł za bilet ulgowy.

Sonda
Lubisz spędzać czas nad jeziorem?
Jezioro w Dąbiu koło Zielonej Góry