Gorzów: InfoCud

i

Autor: SG InfoCud działa 5 dni w tygodniu od godz. 8.00 do 16.00.

Gorzów: W zmienionej formule InfoCud dalej pomaga cudzoziemcom

2021-01-19 13:35

Umowa z miastem wygasła, ale InfoCud, czyli Punkt Informacji dla Cudzoziemców, nadal działa. Przy Przemysłowej 53 obcokrajowcy przebywający w Gorzowie znajdą pomoc w zakresie legalizacji pobytu, pracy, opieki medycznej i wielu innych sprawach. W 2020 roku z takiej pomocy skorzystało pół tysiąca osób.

InfoCud działa dalej. Obcokrajowcy nadal mogą szukać pomocy w Punkcie Informacji dla Cudzoziemców przy Przemysłowej. Mimo, że umowa z miastem wygasła z końcem 2020 roku, Stowarzyszenie Rozwój prowadzące Punkt zdecydowało nie zawieszać działalności. Magistrat wkrótce powinien ogłosić nowy konkurs w tym zakresie. Organizacja liczy, że ich oferta okaże się najlepsza. Do tego czasu Punkt pracować będzie w oparciu o wolontariat. Ograniczono jedynie liczbę dyżurów specjalisty z zakresu procedur administracyjnych, z trzech do jednego w tygodniu.

Dyżur związany z wszelkimi procedurami administracyjnymi, legalizacją pobytu i rynkiem pracy odbywa się we wtorki od godziny 12.30 do 15.30. Natomiast wszelkie inne sprawy codziennie od 8.00 do 16.00 - mówi Katarzyna Miczał z InfoCud.

Punkt informacji dla cudzoziemców znajduje się w budynku przy ul. Przemysłowej 53. Działa od czerwca 2020 roku. Z jego usług skorzystało pół tysiąca obcokrajowców. Szukali pomocy w takich sprawach jak zatrudnienie, opieka medyczna, 500 plus, dodatki do mieszkań i wielu innych. Odbywały się tam lekcje języka polskiego, a także zajęcia kulturalne i integrujące obcokrajowców z mieszkańcami Gorzowa. Na swoją działalność InfoCud zdobył 80 tys. zł, z czego 20 pochodziło z gorzowskiego magistratu.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: