Gorzów cmentarz

i

Autor: mz Cmentarne alejki doczekały się remontu.

Gorzów: W tym tygodniu rusza remont alejek na cmentarzu przy ul. Żwirowej

2021-03-22 15:21

W pierwszej kolejności naprawiona zostanie alejka gówna prowadząca od bramy do kaplicy. Po świętach przyjdzie czas na boczne ścieżki zniszczone przez korzenie drzew. W tym roku zarządzające cmentarzem Inneko wyda 40 tys. zł.

Cmentarne alejki doczekają się remontu. Na początek główna, później te boczne. Prace na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie mają się zacząć w najbliższych dniach, jeżeli pozwoli na to pogoda. Zarządca wykonał już wizję lokalną. W pierwszej kolejności ubytki będą uzupełniane na trakcie prowadzącym od bramy głównej.

Tu na pewno będą jakieś łaty asfaltowe, natomiast na tych alejkach które są zniszczone przez korzenie nawierzchnia będzie wymieniana całymi fragmentami. Na starej części cmentarza to są także asfaltowe alejki - mówi Karolina Rzepecka, dyrektor Inneko SPZ, które zarządza nekropolią.

Cmentarz komunalny w Gorzowie.

i

Autor: Przemek Mazurek Cmentarz komunalny w Gorzowie.

Prace na bocznych alejkach zaczną się po świętach wielkanocnych, w połowie kwietnia. Łącznie ma być wyremontowanych 400 metrów kwadratowych nawierzchni. Koszt prac szacowany jest na 40 tysięcy złotych. W tym roku nie uda się naprawić wszystkich cmentarnych ścieżek. Kolejne odcinki będą sukcesywnie remontowane w kolejnych latach.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]