Gorzów: W tym miejscu powstanie nowa stacja benzynowa

i

Autor: Screen Google Street View

Gorzów: W tym miejscu powstanie nowa stacja benzynowa. Miejsce was zaskoczy!

2023-01-24 16:38

Ci, którzy będą kierować się w stronę Deszczna, być może wkrótce będą mogli zauważyć prace budowlane tuż przed skrętem w Trasę Nadwarciańską. Powstanie tam stacja benzynowa. Która?

Nowa stacja benzynowa w Gorzowie. Gdzie powstanie? Kiedy ruszy budowa?

Stacja benzynowa ma powstać przy ul. Koniawskiej. O którą konkretnie chodzi? Nie będzie to popularna „sieciówka” jak Orlen, Shell czy Lotos. Chodzi o Stację Sprzedaży EKO-Tank Zbigniew Piekut, Józef Bryszewski spółka jawna ul. Transportowa 12, 69-200 Słubice. To właśnie ta firma postawi dwa budynki na wspomnianej ulicy. Będzie nie tylko stacja benzynowa, ale także sklep.

Spółka już 26 września złożyła wniosek o pozwolenie na budowę, którą otrzymała dokładnie 9 stycznia 2023 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy budowa, ale skoro wszystkie formalności są uregulowane, to być może pierwsze prace rozpoczną się w najbliższym czasie. Na razie teren jest ogrodzony.

To kolejna stacja benzynowa w tej okolicy. Mieszkańcy pytają o zasadność tej inwestycji

Fakt jest taki, że w promieniu dosłownie kilku kilometrów są co najmniej trzy inne stacje benzynowe ze wspomnianych wyżej „sieciówek”. To samo tyczy się sklepu, bo przecież na ul. Grobla jest Lidl. Gorzowianie zwracają jednak uwagę, że na ul. Koniawskiej nie ma stacji do tankowania gazu, a właśnie na EKO-Tank będzie taka możliwość. Będzie to więc nowość w tej części miasta.

Sonda
Czy w tym miejscu potrzebna jest stacja benzynowa?