Gorzów: szpital

i

Autor: SG Przygotowywanie leków i mieszanek żywieniowych wymaga sterylności.

Gorzów: W szpitalu przygotowują już posiłki dla noworodków w nowej pracowni

2021-06-08 13:30

Ruszyła pracownia żywienia pozajelitowego. Przygotowywane są w niej leki i mieszanki dla pacjentów, których trzeba odżywiać dożylnie. To jedyna taka placówka w regionie.

Pracownia żywienia pozajelitowego już działa w gorzowskim szpitalu. To pierwsza taka placówka w województwie lubuskim. Przygotowywane są w niej leki i mieszkanki dla pacjentów, których trzeba odżywiać dożylnie. Korzystają z tego przede wszystkim noworodki, które na świat przychodzą ważąc ok. 500-600 gramów i nie mają jeszcze odruchu ssania. Dziennie przygotowywanych jest kilkanaście worków żywieniowych. Muszą być zachowane przy tym wysokie standardy czystości.

Tutaj mamy 23 wymiany powietrza na godzinę. Jest to klasa czystości B wewnątrz. Obowiązuje całkowita jałowość, a więc higiena, zdjęcie ubrań wierzchnich, przebrani się w jałowe fartuchy, jałowe rękawice i buty - mówi Karolina Gaweł, kierownik szpitalnej apteki.

Na potrzeby pracowni przystosowano pomieszczenia szpitalnej apteki. Inwestycja ruszyła w maju ubiegłego roku. Koszt zamknął się w kwocie 764 tys. zł.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?