Gorzów: ZUS

i

Autor: SG Zawiłości nowych przepisów mają wyjaśniać pracownicy ZUS.

Gorzów: W sprawie Polskiego Ładu dzwoń do ZUS lub skarbówki

2022-01-20 13:49

Przedsiębiorcy narzekają na zawiłość nowych przepisów podatkowych. Jak je interpretować nie wiedzą nawet doświadczeni księgowi. Pomoc można uzyskać w oddziałach ZUS i urzędach skarbowych, które utworzyły specjalne infolinie.

Webinary, infolinie, elektroniczne podręczniki. Te działania mają pomóc przedsiębiorcom w zrozumieniu nowych przepisów podatkowych. Ci do tej pory czuli się pozostawieni sami sobie.

Żadnej informacji roboczej nie otrzymaliśmy, na czym ta reforma polega, jak się w gąszczu nowych przepisów poruszać. Moja księgowa, która na zewnątrz prowadzi finanse mojej firmy, również tego nie wie, a obsługuje kilkadziesiąt przedsiębiorstw - mówi Piotr Nogieć, właściciel jednego z gorzowskich biur podróży:

Gorzów: urząd skarbowy

i

Autor: SG Urząd Skarbowy w Gorzowie.

W gorzowskim urzędzie skarbowym uruchomiono specjalną infolinię. W dni robocze od 8 do 19 można dzwonić z pytaniami pod numer 660 557 343. Pomocy udzielają także pracownicy gorzowskiego ZUS-u pod numerem 502 007 649. Dzwoniąc tam można też zapisać się na webinary dotyczące Polskiego Ładu. Na stronach instytucji umieszczono także elektroniczne podręczniki dotyczące nowych przepisów podatkowych.

Ile wiesz o gotowaniu i jedzeniu? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Bez czego nie da się zrobić majonezu?