Gorzów: stacja ładowania

i

Autor: SG Jedna z działających już w Gorzowie stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Gorzów: W mieście powstanie 13 stacji ładowania „elektryków”

2022-04-16 14:00

Inwestorem będzie firma, która buduje podobną infrastrukturę w Europie, a także w Polsce. Stacje staną w Śródmieściu, na Górczynie, Staszica, Europejskim i Zamościu. Pierwsze punkty powinny powstać jeszcze w tym roku.

W Gorzowie będzie 13 nowych stacji ładowania aut elektrycznych. Pierwsze mają powstać jeszcze w tym roku. Będą to punkty zarówno szybkiego ładowania o mocy 60 kW, jak i półszybkiego o mocy 22 kW. Miasto zawarło umowę z firmą Power Dot, która będzie inwestorem i operatorem stacji. Firma działa w Portugalii, Francji, Hiszpanii, Belgii, Luksemburgu i w Polsce.

Ona zbuduje w Gorzowie 13 stacji ładowania pojazdów. Będą one rozmieszczone w kluczowych pod względem komunikacyjnych częściach miasta: w Śródmieściu, na osiedlach Górczyn, Staszica, Europejskim i na Zamościu - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Gorzów: stacja ładowania

i

Autor: SG

Budowa stacji jest realizacją Strategi Elektromobilności, która powstała w Gorzowie w 2020 roku. Przypomnijmy, że pierwotnie punkty ładowania pojazdów elektrycznych miała postawić PGE Nowa Energia. Jednak z powodu pandemii COVID-19 spółka wstrzymała nowe inwestycje.

Skróty młodzieżowe 2022 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 12
Co oznacza skrót BTW?