Gorzów: Słowianka

i

Autor: SG Jeden z punktów szczepień będzie na lodowisku CSR "Słowianki".

Gorzów: W mieście powstaną dwa punkty masowych szczepień

2021-04-13 17:44

Jeden na lodowisku CSR „Słowianki”, drugi w przystani sportów wodnych przy ul. Fabrycznej. W tych miejscach dziennie ma być szczepionych nawet 1000 osób.

W przyszłym tygodniu ruszają punkty masowych szczepień. W Gorzowie będą takie dwa. Na ten cel przeznaczono przystań sportów wodnych przy ul. Fabrycznej i lodowisko na "Słowiance". W każdym będą działać po dwa zespoły medyczne. Dziennie przeciwko COVID-19 ma być szczepionych 1000 osób. Uruchomienie punktów nastąpi między 19 a 24 kwietnia.

Aktualnie trwają przygotowania do ich uruchomienia, czyli zakup wyposażenia, dostosowanie do wymogów sanitarnych. Jednocześnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi podmiotami, które zajmą się szczepieniami. Przygotowywane są umowy na realizację tego zadania - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik magistratu.

Punkty rozpoczną działalność po akceptacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak długo gorzowianie będą się w nich szczepić, zależeć będzie od potrzeb. Mogą funkcjonować nawet kilka miesięcy. Na szczeblu centralnym trwają ostatnie ustalenia kto i na jakich zasadach będzie korzystał z nowo utworzonych punktów. Do tematu będziemy wracać.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?