Gorzów: szkoła mechanik

i

Autor: SG Zespół Szkół Mechanicznych w Gorzowie.

Gorzów: W "Mechaniku" przełączyli się na nauczanie hybrydowe

2020-10-19 17:45

Od poniedziałku (19.10), szkoły średnie w Gorzowie przeszły na tryb nauczania hybrydowego. W Zespole Szkół Mechanicznych połowa uczniów uczy się stacjonarnie, połowa w domach. Za tydzień nastąpi zmiana. Dyrektor szkoły przyznaje, że przejście na nowy tryb nauczania wymagało sporo zmian organizacyjnych.

Gorzowski "Mechanik" daje radę, ale różowo nie jest. ​Od poniedziałku (19.10) technika i licea pracują w systemie hybrydowym. W Zespole Szkół Mechanicznych uczą się klasy pierwsze i trzecie. W domach zostali uczniowie klas drugich ze względu na podwójny rocznik, są one najliczniejsze. Uczestniczą w zajęciach online, które prowadzone są zgodnie z planem lekcji.

- Szkoła miała niewiele czasu na przestawienie się na nowy model nauczania - mówi Piotr Kruk, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych. - Nie ukrywam, że trzeba było się trochę nagimnastykować, żeby do tego dojść. Jakieś doświadczenie z tego co było przed wakacjami zostało, więc poszło to w miarę sprawnie. Nie ukrywam, że wolałbym, żeby cała młodzież była w trybie stacjonarnym, kiedy mają bezpośredni kontakt z nauczycielem.

Po tygodniu klasy wymienią się. Jeżeli chodzi o zajęcia praktyczne, czyli warsztaty i praktyki te odbywają się bez zmian w Centrum Kształcenia Praktycznego, a także w firmach. Tak będzie dopóki pozwoli na to sytuacja. Jeżeli Gorzów znajdzie się w strefie czerwonej "Mechanik" będzie musiał przejść na całkowite nauczanie zdalne.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?