Gorzów: szpital

i

Autor: SG Przygotowywanie leków i mieszanek żywieniowych wymaga sterylności.

Gorzów: W maju, w szpitalu rusza Pracownia Żywienia Pozajelitowego

2021-04-21 14:42

Przygotowywane będą w niej leki i mieszanki żywieniowe dla pacjentów, których trzeba odżywiać dożylnie. Przede wszystkim chodzi o noworodki z OIOM-u. To pierwsza tak placówka w regionie lubuskim.

Szykowane będzie tu jedzenie dla noworodków z OIOM-u. W maju ruszy Pracownia Żywienia Pozajelitowego w szpitalu w Gorzowie. Przygotowywane będą w niej leki i mieszanki żywieniowe dla pacjentów, których trzeba odżywiać dożylnie. Wprowadzane są ostatnie poprawki, integrowany system komputerowy lecznicy, a pracownicy przechodzą szkolenia. Nowa pracownia będzie niemal sterylna. Przed wejściem farmaceuci będą się przebrać w stroje ochronne. To pierwsza taka pracownia w województwie lubuskim.

Jest to podwyższenie standardu opieki nad pacjentem przede wszystkim pacjentem noworodkowym. Mówimy tu o noworodkach, które rodzą się z masą urodzeniową 500 - 600 gram, czyli takie, które nie mają odruchu ssania i trzeba je odżywiać dożylnie. Mamy OIOM noworodkowy, mamy na nim 10 łóżeczek - mówi Karolina Gaweł, kierownik szpitalnej apteki.

Gorzów: szpital

i

Autor: SG Procownia powstała w budynku szpitalnej apteki.

Dziennie przygotowywanych będzie kilkanaście worków żywieniowych. Wyposażenie nowoczesnej pracowni 764 tys. zł. Przypomnijmy - to kolejna inwestycja w gorzowskim szpitalu. Gotowy jest nowy OIOM, hematologia i Bank Komórek Macierzystych.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?