Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Zawitało do Gorzowa dawno niewidziane słońce.

Gorzów: W końcu słonecznie, zmiany w rozkładzie MZK na Kombatantów

2021-11-22 7:24

Obiecałem w piątek, że w poniedziałek wyjdzie słońce i chyba się sprawdzi. Mam nadzieję, że nie zapeszyłem w tym momencie. Od jutra (23.11) zmieni się rozkład jazdy MZK na Kombatantów, to w związku z II etapem remontu.

Autobusy linii 104, 114, 132 i 501, a także 102, 107, 125 zmienią swoje dotychczasowe trasy od skrzyżowania ulic Okulickiego i Kombatantów. Natomiast linie 123, 124, 137 od skrzyżowania Szarych Szeregów i Okulickiego. Tymczasowe przystanki pojawią się na ulicach Obrońców Pokoju i na Kombatantów w rejonie myjni samochodowej. Dla autobusów jadących w kierunku centrum zmiana nastąpi od skrzyżowania ulic Bora-Komorowskiego i Obrońców Pokoju.

Nie dotyczy to linii 102, 107 i 125, które jechać będą jak dotychczas. Na dwa dni zawieszone będą przystanki m.in. Galeria Manhattan, Armii Krajowej, Kombatantów. Taka zmiana wstępnie ma funkcjonować tylko przez dwa dni, czyli wtorek i środę (23 i 24 listopada).

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 19.11.2021

Kierowcy mogą się już cieszyć nową nawierzchnią na remontowanym fragmencie ulicy Okólnej od Pomorskiej do Klimek. Trwają ostatnie szlify. Nie wiadomo, kiedy mieszkańcy Dolinek doczekają się remontu reszty tej ulicy, która wcale nie jest w lepszym stanie.

Trwają prace na Olimpijskiej. Auta mogą korzystać z ulicy, ale ruch jest sterowany ręcznie, a prędkość ograniczona do 30 km/h. Potrafią się tworzyć zatory w tamtym miejscu.

Trzeba uważać na remontowanej Chrobrego i fragmencie Jagiełły. Wciąż kierowcy, zwłaszcza ci spoza Gorzowa potrafią się gubić. Zgodnie z przewidywaniami remont ulicy Bolesława Chrobrego potrwa dłużej. Wcześniejszy termin przewidywał gotową drogę do końca tego roku. Po zaktualizowaniu grafiku o prace archeologów, wykonawca złożył wniosek do magistratu o przedłużenie terminu do maja.

Zachowajcie ostrożność na Trasie Nadwarciańskiej. Tam prace już na finiszu, ale dalej jest ograniczenie prędkości do 30 km/h. Zachowajcie czujność, bo dalej są zwężenia i potrafią tam się tworzyć dłuższe sznury aut.

W końcu będzie trochę słońca w Gorzowie. Wciąż mówimy o jakichś kilku godzinach, ale to i tak progres w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Nie oznacza to, że będzie ciepło. O poranku na termometrach jest około 4 stopni, a w ciągu dnia będzie maksymalnie 6. Deszczu powinniśmy uniknąć. Od rana ciśnienie trochę poniżej normy, ale w ciągu dnia wzrośnie do optymalnego.

QUIZ. Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Pytanie 1 z 12
Polski Ład, który wejdzie od stycznia zapewni...