Gorzów: szkoła II LO

i

Autor: SG II LO w Gorzowie.

Gorzów: W II LO już uczą się hybrydowo. Od poniedziałku dołączą pozostałe szkoły średnie

2020-10-16 17:08

Od poniedziałku (19.10) szkoły średnie w Gorzowie przechodzą na hybrydowy model nauczania. Dotyczy to 16 placówek, liceów i techników. Co to oznacza? Część młodych ludzi będzie przychodziła do szkoły, a część pozostanie w domu i uczyć będzie się zdalnie. To wynik nowych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Od czwartku(15.10) hybrydowy model nauczania obowiązuje w II LO.

Na Przemysłowej już jest hybrydowo. W gorzowskim II LO od czwartku (15.10) uczniowie drugich klas nie przychodzą do szkoły, bo uczą się zdalnie. Powodem są wykryte przypadki koronawirusa. Pozostali mają lekcje w szkole. Wszyscy spotykają się o danej godzinie na zajęciach.

- Jedni przed komputerem, inni w klasie - mówi Tomasz Pluta, dyrektor szkoły - Część osób na zajęciach jest w gabinecie, to są maturzyści, uczniowie klas trzecich. A część tych którzy byli zapisani na te zajęcia wcześniej, stacjonarnie, była to grupa liczniejsza, jest w domu na zdalnym nauczaniu i śledzi to co się dzieje poprzez platformę Teams.

Gorzów: szkoła II LO

i

Autor: SG Na zajęcia w II LO przychodzą uczniowie klas 1 i 3.

Do szkoły przychodzą klasy pierwsze i maturalne. Szczególnie dla tych ostatnich sytuacja jest mało komfortowa.

Największym stresem jest to, że nie wiemy kiedy przejdziemy na zdalne nauczanie. Ja bym tego nie chciała, bo jesteśmy w klasie maturalnej i trochę sobie nie wyobrażam pisania egzaminu po nauczaniu zdalnym - mówi Marika, uczennica 3 klasy.

Taki układ nauczania w II LO ma potrwać do 25 października. Pozostałe gorzowskie szkoły średnie hybrydowe nauczanie rozpoczynają od poniedziałku (19.10). Związane jest to z zaostrzeniem zasad w żółtej strefie. Aktualnie dyrektorzy placówek wraz z urzędnikami ustalają szczegóły zmian.

Trwają przygotowani rożnych wariantów w zależności od możliwości szkoły. Ten system nauczania musi być modyfikowany, bo szkoły mają różne sposoby i warunki swojego funkcjonowania - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza.

Gorzów: szkoła elektryk

i

Autor: SG Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie.

W IV LO przy Kosynierów Gdyńskich od poniedziałku (19.10) pierwsze i trzecie klasy przychodzą do szkoły, a drugie mają zajęcia zdalnie do 30 października. W sumie hybrydowe nauczanie dotyczy 16 szkół na terenie Gorzowa- są to licea, technika i inne szkoły średnie. Taki sam tryb obowiązuje na uczelniach wyższych- na AJP, AWF-ie i WSB. Jeśli chodzi o szkoły podstawowe i przedszkola- te pracują normalnie.Przypomnijmy - powiat gorzowski znalazł się w czerwonej strefie, która oznacza dla młodzieży i studentów wyłącznie naukę zdalną.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?