Gorzów: jazda coolturalna

i

Autor: SG Dzieci uczestniczyły m.in. w warsztatach bębniarskich.

Gorzów: W amfiteatrze prawdziwa jazda... coolturalna

2021-07-09 15:35

Młodzi gorzowianie uczestniczą w warsztatach tanecznych, plastycznych, aktorskich czy bębniarskich. Jazda Coolturalna to tradycyjna oferta na wakacje, przygotowana przez Miejskie Centrum Kultury.

Czym jest rytm, jakie są instrumenty perkusyjne? - dowiedzieli się uczestnicy Jazdy Coolturalnej. Zajęcia odbywają się w gorzowskim amfiteatrze do 23 lipca. Młodzi gorzowianie wzięli udział (czw. 8.07) w warsztatach bębniarskich. Grali na bongosach, dżembach, grzechotkach, tamburynach i wszelkiego rodzaju przeszkadzajkach. Tajniki gry na instrumentach perkusyjnych przekazywał im Artur Gerlach, gorzowski muzyk, który od lat prowadzi warsztaty.

Za pomocą kilku prostych bitów, rytmów afrykańskich na wielu instrumentach próbujemy wspólnie coś zagrać. Idzie całkiem nieźle, jestem pod wrażeniem. Dzieci są już takie większe, więc łatwiej się z nimi pracuje – mówi Gerlach.

Gorzów: jazda coolturalna

i

Autor: SG

Jazda Coolturalna potrwa jeszcze dwa tygodnie. Oprócz warsztatów bębniarskich dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych, tanecznych, teatralnych, a nawet krawieckich.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony w czasie pandemii?