gorzów psycholog

i

Autor: publicdomainpictures.net zdjęcie ilustracyjne

Gorzów: Uzależnienia, izolacja i przemoc... Gdzie szukać pomocy?

2021-09-23 16:30

Problemy gorzowian podczas pandemii. Nowe okoliczności pogłębiły zaburzenia w rodzinnych relacjach. Wsparciem służą specjaliści w punkcie konsultacyjnym oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.

To nie były łatwe miesiące w prawie półtora rocznej walce z koronawirusem i obostrzeniami z nim związanymi. Rodziny były zamknięte we własnym gronie i nie zawsze radziły sobie z emocjami. To cały czas niesie ze sobą groźne skutki.

- Poziom agresji w rodzinach zaburzonych znacznie się zwiększył. Drugi problem dotyczył kłopotów związanych z psychiką, zwłaszcza na dzieciach się to źle odbijało. Tylko kontakt z człowiekiem, który jest specjalistą, terapeutą może tutaj cokolwiek zmienić - opowiada Jolanta Serbakowska z gorzowskiego oddziału PTZN.

Punkt konsultacyjny znajduje się na gorzowskich Piaskach, przy Bohaterów Westerplatte 10. Pomoc udzielana jest w poniedziałki od 9 do 12, w środy od 13 do 16 oraz w piątki od 16 do 19. Są także dyżury interwencyjne, codziennie w godz. od 9 do 18, pod nr tel. 695 425 067. Szczegóły na stronie towarzystwa.

Poradnik Zdrowie: Kiedy udać się do psychiatry

QUIZ. Proktolog, dermatolog… Czym zajmuje się ten lekarz? W połowie polegniesz

Pytanie 1 z 18
Lekarz posiadający specjalizację z leczenia chorób płuc to: