gorzów: poranek

i

Autor: kb

Gorzów: Uwaga kierowcy, potrafi być ślisko. Zmiany w rozkładzie MZK

2021-12-20 8:12

Zapowiada się na bardzo ładną pogodę dzisiaj w Gorzowie. Od jutra do czwartku za to przymrozki. Ocieplenie przyjdzie na piątek, czyli akurat Wigilię. Kierowcy uwaga, miejscami potrafi być ślisko w Gorzowie i okolicach.

Będzie jeździć mniej uczniów, będzie więc mniej autobusów. Rząd wysyła uczniów do nauki zdalnej, w związku z tym gorzowski MZK zmienia rozkład jazdy. I tak od dzisiaj do 9 stycznia nie będą jeździły autobusy oznaczone jako "S", są to kursy wykonywany tylko w dni nauki w szkole​.

Dodatkowy wóz popołudniami był puszczony chociażby w ramach linii 124. Jak tłumaczy przewoźnik, ograniczy to ilość przejechanych na pustym przebiegu kilometrów. Data końcowa zmiany może zostać zmieniona, jeżeli rząd wydłuży okres nauki zdalnej w całym kraju.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 17.12.2021

Zgodnie z przewidywaniami, budowa nowego fragmentu ulicy Spichrzowej przedłuży się o kilka tygodni. Droga miała powstać do końca tego roku, na przeszkodzie stanęły jednak błędy w dokumentacji. Miasto taką argumentację przyjęło.

Drogowcy wciąż pracują także chociażby na Słonecznej, Chrobrego, Mieszka I, Olimpijskiej czy Długosza. Zwłaszcza na tej ostatniej prace niemiłosiernie się przeciągają. To samo dotyczy się ulicy Batalionu Zośka.

Niektórzy przyklaskiwali, ale byli też tacy, którzy uważali, to za zły pomysł. Chodzi o wyłączoną sygnalizację świetlną na rondzie Santockim w Gorzowie. Po świętach ta ma być jednak włączona ponownie. Faktem jednak jest, że w międzyczasie było kilka stłuczek, na bezpieczeństwo narzekała też część pieszych.

Pogoda chce nam wynagrodzić poniedziałkowy powrót do pracy. Ma być słonecznie i bez opadów. W ciągu dnia kilka kresek powyżej zera na termometrach. Od jutra do czwartku niższe temperatury, a w piątek znowu ocieplenie. Ciśnienie optymalne, ale w świąteczny weekend dobije nas nadchodząca zmiana pogody. Ciśnienie będzie na poziomie nawet poniżej 980 hektopaskali!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Marzysz o komplecie punktów? Marz dalej

Pytanie 1 z 10
Słonie są: