Stal Gorzów

i

Autor: Marcin Szarejko / www.stalgorzow.pl Liga ruszy w czerwcu, ale bez kibiców na stadionach.

Gorzów: Uwaga kibice! Ligowego żużla w kwietniu nie będzie

2020-03-26 12:33

Władze Ekstraligi poinformowały o kolejnym przesunięciu startu rozgrywek. Żużlowcy Stali według nowego planu mają rozpocząć ligę od domowego meczu z Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie ma zostać rozegrane 1. maja.

Czy mecz się odbędzie? Wszystko zależy od rozwoju sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Na razie nie wiadomo kiedy odbędą się przełożone pojedynki 1. i 3. kolejki PGE Ekstraligi. 2 kolejka ma zostać rozegrana 14. czerwca. Wówczas Stalowcy udadzą się na mecz do Lublina.

Gorzowscy żużlowcy obecnie siedzą w domach i czekają na rozwój sytuacji. - Jestem z nimi w codziennym kontakcie. Każdy z nich utrzymuje formę fizyczną np. poprzez ćwiczenia w domowych siłowniach. Kiedyś już bywały długie zimy, żużlowcom wystarczył jeden, dwa treningi i mogli się ścigać w lidze. Teraz w takiej sytuacji też powinni być szybko gotowi do jazdy - mówi Stanisław Chomski, trener Stali Gorzów.

Gorzowscy żużlowcy - m.in. mistrz świata Bartosz Zmarzlik - są też aktywni w mediach społecznościowych. Tam zachęcają kibiców, żeby w związku z obawami przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa zostać w domach.