Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

UTRUDNIENIA

Gorzów: Utrudnienia na Kosynierów Gdyńskich. Przez jeden dzień ruch kierowany będzie ręcznie

2023-11-17 15:40

Na ulicy Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie toczą się prace związane z wymianą nawierzchni, a także przebudową sieci wodociągowej. W najbliższą sobotę (18.11) roboty wkraczają w nowy etap, a to oznacza spore utrudnienia dla kierujących. Przez jeden dzień ruch sterowany będzie ręcznie.

Kolejny etap prac i nowe utrudnienia na Kosynierów Gdyńskich

W sobotę już od godziny 7:00 rano firma Eurovia ma zacząć roboty związane z odtworzeniem nawierzchni ul. Kosynierów Gdyńskich, a to oznacza, że konieczne będzie zawężenie jezdni na skrzyżowaniach ulic: Matejki i Kos. Gdyńskich oraz Mościckiego, Kos. Gdyńskich i Mickiewicza. Na czas wykonywania prac działać będzie wyłącznie jeden pas ruchu.

Jak informują urzędnicy: wiązać się to będzie z wprowadzeniem ręcznego kierowania ruchem. Utrudnienia mają potrwać do późnych godzin wieczornych.

Autobusy zmienią trasy. Jak będą jeździć?

Planowane roboty wymagają także zmian w kursowaniu gorzowskich autobusów. W sobotę nieco inaczej jeździć będą linie nr 100, 101, 105, 121, 124 i 136.

  • W kierunku śródmieścia wymienione linie od skrzyżowania ulic Fredry i Matejki pojadą ulicami: Matejki, Marcinkowskiego, Konstytucji 3 Maja, Estkowskiego, (linia 105 pojedzie w ul. Kosynierów Gdyńskich), Łokietka i Wybickiego gdzie wrócą na dotychczasowe trasy. W czasie funkcjonowania objazdu zawieszone zostaną przystanki Kotsisa, Matejki, Urząd Wojewódzki (nie dotyczy linii nr 105), Pl. Grunwaldzki, Borowskiego i Armii Polskiej. Obsługiwane natomiast będą przystanki zlokalizowane na trasie objazdu: Asnyka, AWF.
  • W kierunku os. Staszica, Londyńskiej i K-SSSE linie autobusowe nr 100, 101, 121, 124, 136 od ronda Kosynierów Gdyńskich pojadą ulicami: Estkowskiego, Konstytucji 3 Maja, Marcinkowskiego, Matejki i od skrzyżowania z ul. Fredry powrócą na dotychczasowe trasy. W czasie funkcjonowania objazdu zawieszone zostaną przystanki Krzywoustego, Sienkiewicza, Kotsisa. Obsługiwane będą przystanki zlokalizowane na trasie objazdu: AWF, Chopina i Alejki.
  • Linia nr 105 w kierunku os. Staszica od ulicy Borowskiego pojedzie ulicami: Armii Polskiej, Estkowskiego, Konstytucji 3 Maja, Marcinkowskiego, Matejki i od skrzyżowania z ul. Fredry powróci na dotychczasową trasę. W czasie funkcjonowania objazdu zawieszone zostaną przystanki Sienkiewicza, Kotsisa, natomiast obsługiwane będą przystanki zlokalizowane na trasie objazdu: Armii Polskiej, AWF, Chopina i Alejki.
  • Linie autobusowe nr 104 i 111 będą kursowały na swoich dotychczasowych trasach.

Poszpitalne budynki przy Warszawskiej od środka. Tak wyglądają prace

Sonda
Często korzystasz z komunikacji miejskiej?
Tuż obok pętli autobusowej budują przystanek. "Absurdalne wydawanie pieniędzy"