gorzów adaś1

i

Autor: Fragles Rzeźba stoi obok cokołu i czeka na naprawę.

Gorzów: Uszkodzenie podstawy, potrzebna naprawa [ZDJĘCIA]

2020-09-04 11:00

Adam Mickiewicz, jego pomnik, miał powrócić na swoje miejsce czyli na skwer przy Sikorskiego w tym tygodniu. Próba jego postawienia nie powiodła się, a to dlatego, że wykonawca w porę zauważył pęknięcie podstawy.

Wieszcz miał zakończyć przebudowę centralnej ulicy w mieście, która ma roczny poślizg. Prace dobiegły końca, właśnie rozpoczęły się odbiory. Niestety pomnik stoi obok cokołu, bo na razie jego powrót jest niemożliwy. Dlaczego?

Co stało się z rzeźbą? - wyjaśnia Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza:

Prace w okolicach skrzyżowania Sikorskiego z Dworcową na ukończeniu. Trwa kosmetyka ulicy. Rondo, które teraz jest częściowo dostępne, w weekend ma zostać w całości otwarte. Nareszcie kierowcy ale także i piesi doczekali się wyremontowanej ulicy.

gorzów rondo

i

Autor: Fragles Na co narzekają gorzowianie?

Przypomnijmy- ul. Sikorskiego miała być oddana w sierpniu ubiegłego roku. Do opóźnień w głównej mierze przyczyniły się odkrycia archeologiczne. Na odcinku od Warszawskiej do Dworcowej pojawiła się nowa nawierzchnia, torowisko, chodniki i oświetlenie oraz udogodnienia dla rowerzystów. Koszt inwestycji to 56 milionów złotych.

Rozpoczęła się modernizacja zalewu na Borkach

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra