Nowe odkrycia na wysokości ulicy Wodnej

i

Autor: mz Nowe odkrycia na wysokości ulicy Wodnej

Gorzów: Kolejna baszta pod ulicą Spichrzową? Nowe odkrycia podczas remontu w centrum

2020-09-02 14:30

Archeolodzy z muzeum lubuskiego rozpoczęli prace na wysokości ulicy Wodnej. To kolejne miejsce na remontowanej Spichrzowej gdzie odkryto ruiny starych budowli. Wcześniej archeolodzy zajmowali się wykopaliskami w okolicach ulicy Łazienki

-To prawdopodobnie kolejny element średniowiecznego systemu obronnego miasta. Może to być kolejna baszta albo fragment murów- powiedział nam Stanisław Sinkowski - archeolog.

Więcej o odkryciu będzie można powiedzieć za kilka dni. Wcześniej, robotnicy remontujący ulicę Spichrzową natknęli się na podobną budowlę na wysokości ulicy Łazienki. Tam prace archeologów już się zakończyły.

Fragment baszty lub murów obronnych odkryty przy ulicy Wodnej

i

Autor: mz Fragment baszty lub murów obronnych odkryty przy ulicy Wodnej

Jeśli chodzi o pozostałe odcinki Spichrzowej to na odcinku od Garbrary do Młyńskiej pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. To spore udogodnienie szczególnie dla okolicznych przedsiębiorców.

W przyszłym tygodniu wykonawca chce zając się budową nowych chodników w tym miejscu. Następnie prace powinny zostać przeniesione bliżej ulicy Łazienki.

Pierwsza warsta asfaltu na Spichrzowej już położona

i

Autor: mz Pierwsza warsta asfaltu na Spichrzowej już położona

Cały remont ulicy Spichrzowej ma zakończyć się w październiku. Termin może jednak zostać wydłużony właśnie z powodu odkryć archeologicznych. Koszt całego zadania to około 5,5 mln złotych. Spichrzowa zyska nową nawierzchnię, kanalizację oraz nowe chodniki i pobocza.

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?
Wykopaliska w ulicy Spichrzowej w Gorzowie