elektryk miejski

i

Autor: foto. UM Gorzow

Gorzów: Urzędnicy przesiadają sie do elektryka

2021-11-23 11:15

Urzędowy samochód elektryczny pojawi się na ulicach Gorzowa. Urzędowy bo został zakupiony przez gorzowski magistrat. A poza tym będzie służył do pracy właśnie gorzowskim urzędnikom.

Samochód jest charakterystyczny, został ozdobiony w gorzowskie akcenty wizualne. Jest więc trochę zieleni czerni i bieli. Zakup samochodu elektrycznego dla Gorzowa jest też spełnieniem wymogów ustawowych, mówiących o obowiązku posiadania przez polskie samorządy w swojej flocie co najmniej 10 proc. samochodów elektrycznych, ale pozwoli też miastu na staranie się o częściowy zwrot tego zakupu.

Samochód jest ekologiczny ale jest też estetyczny. Prezydent poprosił żeby uzupełnić go w gorzowskie akcenty wizualne po to by zachęcał mieszkańców do zainteresowania się elektromobilnością czy ekologią. To jest też taki mały znak pokazujący kierunek w jakim w przyszłości będzie podążać miasto. Mówi Wiesław Ciepiela z gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy. Latem pojawią się też pierwsze elektryczne autobusy, które miasto kupiło w firmie Solaris, trwają przygotowania do zakupu kolejnych.​

Czy rozpoznasz rasy psów?

Pytanie 1 z 15
Rasa na zdjęciu to:
Golden retriever
Poradnik Zdrowie: kiedy iść do ortopedy?